Na kdy letos plánujete svou první cestu? A bude podle vás možné letos cestovat do většiny zemí už v létě nebo až na podzim?:) Osobně věřím, že můj říjnový let do Ruska mně vyjde a let nebude zrušen.  .

Moje další letošní cesta bude do...

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Coinneach napsal(a):

Martine, tohle je zažitá představa, ale není tomu tak. Většina států EU se ani zdaleka nezapouzdřila tak jako ČR a Slovensko. Kupříkladu Rakušané ani Němci nám své hranice neuzavřeli.


Muzeme tu urcite diskutovat o tom, jestli se CR uzavrela o neco vic nebo o neco min nez ostatni staty. Faktem ovsem je, ze drtiva vetsina statu EU hranice do urcite miry uzavrela a nemalo z nich (a to vcetne nekterych 'zapadnich' statu) kompletne pro vsechny cizince (s vyjimkami podobnymi tem u nas). Pokud mas nejaky duveryhodny zdroj, ktery tohle rozporuje, samozrejme smele sem s nim :)

"21 out of the total 26 Schengen Member States have already introduced borders and banned entry for foreigners. While most of them have introduced complete shut down of the borders, Austria has closed its borders with Italy, Switzerland and Luxembourg. Germany as well has only partially closed borders with France, Austria and Switzerland, Luxembourg and Denmark."
Zdroj: https://www.schengenvisainfo.com...sion-idea/

0 Citovat

Druid napsal(a):


Muzeme tu urcite diskutovat o tom, jestli se CR uzavrela o neco vic nebo o neco min nez ostatni staty. Faktem ovsem je, ze drtiva vetsina statu EU hranice do urcite miry uzavrela a nemalo z nich (a to vcetne nekterych 'zapadnich' statu) kompletne pro vsechny cizince (s vyjimkami podobnymi tem u nas). Pokud mas nejaky duveryhodny zdroj, ktery tohle rozporuje, samozrejme smele sem s nim :)

"21 out of the total 26 Schengen Member States have already introduced borders and banned entry for foreigners. While most of them have introduced complete shut down of the borders, Austria has closed its borders with Italy, Switzerland and Luxembourg. Germany as well has only partially closed borders with France, Austria and Switzerland, Luxembourg and Denmark."
Zdroj: https://www.schengenvisainfo.com...sion-idea/


Jenže velká část těchto zemí nezakázala vycestovat svým občanům. 

0 Citovat

Coinneach napsal(a):


Jenže velká část těchto zemí nezakázala vycestovat svým občanům. 

Líbí se mi, jak ti někdo kompletně vyvrátil tvoje argumenty, usvědčil tě o tom, že tady šíříš totální bludy a ty si jedeš dál to svoje. Strašně mě posledních pár dní na cestujlevne fascinuješ :D 

0 Citovat

eva.vaver napsal(a):

Líbí se mi, jak ti někdo kompletně vyvrátil tvoje argumenty, usvědčil tě o tom, že tady šíříš totální bludy a ty si jedeš dál to svoje. Strašně mě posledních pár dní na cestujlevne fascinuješ :D 


Už jsem zadaný, Evo :-)

0 Citovat

Nejreálnější cesta bude asi svatba kamarádky v srpnu na Slovensku. Chtěli jsme pak pokračovat do Užhorodu a do Karpat, ale spíš to vypadá na Slovenský kras. 

Ostatní (Ukrajina na Velikonoce) už bylo zrušeno nebo aktuálně vypadá dost nereálně (USA, Argentina).

0 Citovat

Tak dá se cestovat i virtuálně a přesto sbírat lajky na IG:-))


91330430-3249934955026158-6011208000956530688-n.jpg

0 Citovat

Coinneach napsal(a):


Už jsem zadaný, Evo :-)

Já taky, ale prosím dál tu piš. Nebo nemáš náhodou tu grilovačku? :D 

0 Citovat

Navaja napsal(a):

Po prvotním šoku, jak řekl Prymula, že se nebude cestovat rok, dva.... jsem si vlastně docela oddychla.

Ne každý je podnikatel a má dovolenou, kdy si zamane. Já jsem sice OSVČ, ale manžel ne. To byly pořád nervy , na kdy to koupit a co koupit a kdy. A pak zase stejné lety se zlevnily, tak jsem byla naštvaná, nebo jsem to koupila rok předem. Nebo jsem něco koupila a najednou zmizely víza do mé vysněné země, ale to už zase nebyla dovolená. A tak pořád dokola. Vždy jsem otvírala cestuj levně s hrůzou, co zase kde je za pár eur a já už nemám kdy.

Tak a ted je klid. Koupím si nové kolo a koloběžku  a je to vyřešené. Nebo naložim brusle a  taky dobré. Pro mě by bylo dobré, kdybychom mohli cestovat po ČRa kdyby se třeba otevřely hranice do sousedních států,tak mě to vlastně stačí. Takový Flamming v Německu na brusle je ráj. 

A když ne, tak někam jet se dá vždy, třeba do vedlejšího lesa.



Já už jsem si ČR procestovala dost a do přírody jsem taky chodila, než to bylo cool.

Teď se konečně dostávám do životní fáze, kdy zas můžu trochu víc cestovat, takže mě současný stav štve dost.

Za dovolenou v ČR rozhodně utrácet nebudu. Vadí mi ta příšerná nehostinnost a mizerná úroveň služeb a snaha na všem rejžovat (viz lyžování)

Na výlety jezdíme furt.

Peníze si radši schovám na nějakou pěknou cestu do zahraničí.

0 Citovat

Zůstal jsem trčet v Řecku, takže budu cestovat tady. Airbnb tuhle sezónu budou asi hodně levné :)


0 Citovat

Duben - Madrid, samozřejmě zrušeno 

Červenec - Chtěli jsme celý měsíc strávit na Madeiře, pořád to vidíme tak 60/40, že by to šlo 

Prosinec - Mexiko + Cuba líbánky 


Snažím se být realista a neutápět se v černých scénářích, naivka ale nejsem. Nicméně nevěřím, že by striktně zavřeli všechny země, myslím, že bude k vycestování třeba potvrzení od lékaře + důsledné zdravotní kontroly v cílových zemích (možná méně chybové rychlo testy?). Se Španělskem, Itálií, UK, USA.. bych se na nějaký čas rozloučila. 


Osobně vidím tikající nálož v Africe, ale to už je na jiné vlákno. 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Dokonce jsem ještě neprošel ani všechna významnější pohoří.

To mi povídej – já v únoru vylezl na Kilimandžáro a přitom jsem v Česku nikdy nebyl ani na Sněžce. Vlastně ani celkově v žádných horách v Čechách. Jsem z Ostravy, takže Beskydy a Jeseníky mám proježděné, ale v Čechách ani ťuk. Nechával jsem si to na důchod. 

0 Citovat

Já mám na letošek koupené tři cesty, ale prakticky už jsem je odpískal. Předpokládám, že se to do normálních kolejí jen tak nevrátí.

1) Na začátek června mám Hongkong v businessu Finnair s odletem z Boloni, takže asi nic :D

2) Na červenec jsem tady koupil Praha – LHR – Charleston (South Carolina). Mám přímo v Charlestonu kamaráda, se kterým se známe takřka 20 let. Když jsem za ním letěl před osmi lety poprvé, zrovna ho poslali na misi (je US voják, teď už tedy retired). Teď za ním mám letět podruhé, snad poprvé v historii se tady daly koupit levné letenky do Charlestonu (platil jsem nějakých 7k) a vypadá to, že to ani podruhé nevyjde. :D Takže zatím se vídáme vždy jen v Evropě. Plus jednou jsme se viděli na den v Atlantě, když jsem letěl s manželkou na Roatán a měli jsme tam layover.

3) A třetí cestu mám na přelom srpna a září na Velikonoční ostrov se Swiss+LATAM. Ta mě bude mrzet, protože se mi podařilo ji naplánovat se stopoverem na 2 celé dny v Buenos Aires, 1 celý den v Santiagu a 1 celý den v Riu. Měla to být taková první rychlá ochutnávka Jižní Ameriky. Nemůžu si dovolit letět na dlouho, protože rodina a navíc už jsem letos byl na více než tři týdny v Africe. Tak jsem zvědav, jestli tak složitý itinerář půjde přesunout třeba na konec roku nebo příští rok, jelikož refundace jsou trochu pain in the ass, jak to tady čtu na fóru.

Každopádně já z nemožnosti cestovat až tak smutný nebudu. Dostavujeme barák, v létě se chceme stěhovat, tak aspoň zas nebudu někde trajdat a lépe se to zvládne. Manželka má radost. :D A příští rok bychom chtěli druhé dítě, takže to si stejně dám od cestování pohov, tak se mi to teď prostě trochu prodlouží no. Ještě si toho cestování všichni užijem, nebojte. ;)

0 Citovat

Dávám sem odkaz na rozhovor s Prymulou, kde mj. vysvětluje, jak to vidí s letošními možnostmi cestování. Dál je tam zajímavý ten 6. článek o německém modelu koronaviru vzniklém v roce 2012, který jim dosud na současný koronavirus vychází. Pokud bude model vycházet i v dalších letech, asi předstihne i nejhorší předpoklady zmíněné v tomto vlákně. Jsou tam i další zajímavé články. Jsou normálně jen pro předplatitele, ale přes tento odkaz jsou (asi na omezenou dobu) odemčené:

https://nazory.ihned.cz/c1-66741...n=mediafed

0 Citovat

Hej TY!  To bylo fakt dobrý 🔝😂 😂😂

A víš co? Líbí se mi tvůj optimismus! Nenech si ho vzít.


Coinneach napsal(a):



Už jsem zadaný, Evo :-)

0 Citovat

🙈😂😂

Vtipný, jako fakt!! 

Není Svět jako Svět, ale ten na mapě je boží 🔝✌️😉 Možná si ho letos taky obkroužím 😊


Michal napsal(a):


Začínám být stále větší pesimista a letos to vidím na cestu kolem Světa. Ale to až na podzim. 

Jinak z květnových cest nic neklapne, tak doufám aspoň ve storno všeho a s vírou hledím k Norsku na začátku června, které zatím aspoň teoreticky ještě klapnout může.

Nedávno jsem dodělal itinerář pro Státy v září, vše cancellable bez platby předem. Jen ta letenka už je někdy od prosince. Ale nevidím to růžově. Stejně tak vidím jako vysoce problémový Kazachstán s Uzbekistánem v říjnu z Budapešti. Je v tom moc hranic. 

0 Citovat

Souhlas! Užijeme! Vy v pohodě dostavte a hlavně - ať je do dalšího porodu svět zase v pořádku a ty dáš tu pro chlapa nejdůležitější cestu - doprovodnou!

Taky jsem letos odpískala asi 7 cest ( Libanon, Kutaisai, Maltu potřetí, Sardinii podruhé, Petrohrad, Podgoricu, Kosovo, Oděsu...), dokonce svou vysněnou cestu cest, tu nejvíc vysněnou, narozeninovou.. Ale zdraví máme jedno a raději chvilku stop stav než měnit letiště na márnice..

Zvládneme to!!! ✈️💛

Proky napsal(a):


Já mám na letošek koupené tři cesty, ale prakticky už jsem je odpískal. Předpokládám, že se to do normálních kolejí jen tak nevrátí.

1) Na začátek června mám Hongkong v businessu Finnair s odletem z Boloni, takže asi nic :D

2) Na červenec jsem tady koupil Praha – LHR – Charleston (South Carolina). Mám přímo v Charlestonu kamaráda, se kterým se známe takřka 20 let. Když jsem za ním letěl před osmi lety poprvé, zrovna ho poslali na misi (je US voják, teď už tedy retired). Teď za ním mám letět podruhé, snad poprvé v historii se tady daly koupit levné letenky do Charlestonu (platil jsem nějakých 7k) a vypadá to, že to ani podruhé nevyjde. :D Takže zatím se vídáme vždy jen v Evropě. Plus jednou jsme se viděli na den v Atlantě, když jsem letěl s manželkou na Roatán a měli jsme tam layover.

3) A třetí cestu mám na přelom srpna a září na Velikonoční ostrov se Swiss+LATAM. Ta mě bude mrzet, protože se mi podařilo ji naplánovat se stopoverem na 2 celé dny v Buenos Aires, 1 celý den v Santiagu a 1 celý den v Riu. Měla to být taková první rychlá ochutnávka Jižní Ameriky. Nemůžu si dovolit letět na dlouho, protože rodina a navíc už jsem letos byl na více než tři týdny v Africe. Tak jsem zvědav, jestli tak složitý itinerář půjde přesunout třeba na konec roku nebo příští rok, jelikož refundace jsou trochu pain in the ass, jak to tady čtu na fóru.

Každopádně já z nemožnosti cestovat až tak smutný nebudu. Dostavujeme barák, v létě se chceme stěhovat, tak aspoň zas nebudu někde trajdat a lépe se to zvládne. Manželka má radost. :D A příští rok bychom chtěli druhé dítě, takže to si stejně dám od cestování pohov, tak se mi to teď prostě trochu prodlouží no. Ještě si toho cestování všichni užijem, nebojte. ;)

0 Citovat

Ukrajina a lidi tam - to  je moje srdcovka. Takže bude-li jen trochu možné, vrátím se tam a utratím tam co půjde!

cali napsal(a):


Tak na Ukrajině to bude husté. Tohle je nemocnice v Chustu:-(

0 Citovat

Asi nejkomplexnější pohled na to co se děje, který jsem četl. Nelze než doporučit. Kvalitní čtení nejen na neděli.
https://nazory.ihned.cz/c7-66741...QQuJ4-pMXo

0 Citovat

Sorry, ale to není žádné kvalitní čtení, ale často úplné bludy. Jen příkladem, autor tam kope za co nejrychlejší obnovení volného pohybu a fungování trhu, na druhou stranu vykládá o přeměně části hotelů na nemocnice - jak by to asi udělal, jako že by majitelé dobrovolně vzdali svého majetku ve prospěch obecného blaha nebo by se znárodňovaly? On ani neví jestli je komunista nebo liberál? A jak by se vybírali ti "šťastní" kteří by ho mohli věnovat státu a kdo by si svůj hotel mohl nechat? Kdo by to platil? Chápu, že borec žije někde ve srubu, ale jen údržba a správa prázných monster by stála neskutečné peníze.

Vyškolit sestřičky z nezaměstnaných - asi si nevyšiml, kde aktuálně nezaměstnost je a že lidé, kteří jsou nyní nezaměstnaní dělat nikdy nebudou. Navíc zdravotní sestra je v současné době minimálně vysoce kvalifikovaná středoškolačka. A ten nápad s těma z východních zemí je taky mimo, protože by jich, v případě další krizi, minimálně část, odjela domů a byly by to opět pro takovou situaci "vyhozené peníze". 

Důsledně chránit zdravotníky, když normální populace by neměla naprosto žádná omezení? Nechápu jak si to představuje, ale opět je úplně mimo a  jen nepromyšlený výkřik. Že by zdravotníci byli v permanentní karanténě a nesměli by se stýkat s ostatním lidmi? To by zdravotníci byli jistě nadšení. Jinak by je nebylo možné reálně ochránit.

Atd. atd., borec tady jen nabízí nepromyšlené a často neproveditelné hesla a fráze

0 Citovat

80% co teď média píší a vysílají je pro většinu veřejnosti depresivní. Množství těchto zpráv abnormální.
Zlatý český humor, dík za desítky výbornej fórů, které teď třeba létají "éterem"

O jednom hotelu psali včera v Brně a majitel se dokonce rozhodl o změně dobrovolně. O pomoci hotelů "Pytloun" jsem to  zahlédl v TV. Článek je hodně dlouhý a vytáhnout z něj případné extrémy je zbytečné. Celkový duch článku je o tom jak nejlépe z toho vybruslit. Nikdo nechce mrtvé, ale udusit extrémně dlouho ekonomiku také nedává moc smysl. 


Otázka "Jak si to pisatel článku představuje...?" je inspirativní a dobrá. Určitě svádí k hlubšímu zamyšlení, o tom ten článek také podle mě je.  Proto jsem ho sdílel. (Nesouhlasím také úplně se vším co tam je psáno)

Pro představu, nebo odpověď na tu otázku.
Vraťme se jen o tři týdny v čase dozadu.
Na začátek března 2020 a někdo si taky mohl položit stejnou otázku a "Jak si to teď asi představují?"
To chtějí jako zavřít obchody, školáky zavřít doma, vyhlásit karanténu na celou ČR, objednat desíky leteckých transportů za miliardy, zavřít hranice...jako nejen ČR ale i dalších států...jako, že by se přestalo létat ha ha ha.., i Emirates a další by třeba  na tři měsíce všechno zaparkovali na letištích.... jasně... a kdo by to jako zaplatil. Hotely, cestovky vždyť to nemůžou všechno zavřít a nakázat každému nosit roušku, když je stát není schopen zajistit...

Začátkem března by na to asi každý řekl, že je to nesmysl..., a jsou to jen tři, nebo čtyři týdny.

Klobouk dolů před Prymulou, který je bezpochyby odborník v oboru, ale "hranice mohou být zavřeny na dva roky" to nemohl myslet vážně?  Bylo dobré mimo zdraví a ekonomiky myslet na to, že snad stále žijeme v právním státě.

Rád létám a cestuji (to nás tady asi spojuje) a také to reálně letos vidím nyní raději jen na ČR.

Hezkou neděli všem.   

  

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Jenže velká část těchto zemí nezakázala vycestovat svým občanům. 

Ok, uznavam, ze v tomhle mas naprostou pravdu.

Ovsem pokud se na to podivam z ciste pragmatickeho hlediska, pak se mi nabizi docela dost otazka, jaky realny rozdil by zruseni tohodle zakazu v tuhle chvili udelalo:

  • Zminoval jsi napriklad to Nemecko a jeho oficialne otevrenou hranici vuci nam. Ja osobne povazuju za pomerne pravdepodobne, ze pokud by ta hranice nebyla zavrena z nasi strany, tak ji pro nas uz zavrelo samo Nemecko. Podivej se na priklad Danska, ktere v dobe uzavreni hranice s nim ze strany Nemecka melo v prepoctu na obyvatele mene nemocnych nez ma aktualne Ceska Republika (nemluve o celkovych cislech, ktera byla uz vubec nesrovnatelne nizsi, kdyz ma polovicni populaci nez CR). Nemecko presto hranici zavrelo. Jaka je tedy sance, ze by hranici k nam nezavrelo, kdyby nebyla zavrena uz nami? A naopak my sami nemame hranicni kontrolu na hranici s Polskem a Slovenskem, protoze spolehame na hlidani hranice sousednim statem. Tedy praktika neresit hranici, ktera je uz uzavrena z druhe strany, je zjevne celkem bezna. Z tohodle duvodu jsem toho nazoru, ze cestovani do okolnich statu by i bez toho zakazu mozne temer jiste nebylo.
  • Pak se nam nabizi samozrejme moznost odletet nekam daleko a na okolni staty se vykaslat. Tady ovsem narazime jednak na problem toho, ze nemalo zemi vstup lidem priletajicim z EU proste zakazalo, kvuli obavam z koronaviru (mimo jine napr. Thajsko, Malajsie, Rusko, USA, vetsina zemi stredni Ameriky a spousta dalsich) a druhak na problem, ze defakto vsechny lety jsou uz davno zrusene i v tech zemich, ktere zakaz vycestovat nemaji, protoze u vsech zemi s uplnym uzavrenim hranic by aerolinky litali tak max. s nekolika odvazlivci a to se nikomu moc nevyplati (ponechme stranou vyjimky, kdy k uzavreni hranic doslo v poslednim tydnu nebo kdy jde o zemi s 5-8x vic obyvateli a s nesrovnatelnou kupni silou obyvatelstva, tudiz dana zeme mela mnohem vice turistu za hranicemi a porad jeste je potrebuji dopravit zpet, to jsou pripady s CR opravdu nesrovnatelne).

Tudiz zkus si predstavit, ze by sis ted hned vydupal zruseni toho zakazu, na coz by okolni zeme zareagovali vysoce pravdepodobne uzavrenim svych hranic ze svoji strany (vysvetleno vyse). Jaky rozdil by to tedy udelalo a k cemu by ti to zruseni zakazu bylo? Kam bys ted jel?

0 Citovat

Druid napsal(a):

Tudiz zkus si predstavit, ze by sis ted hned vydupal zruseni toho zakazu, na coz by okolni zeme zareagovali vysoce pravdepodobne uzavrenim svych hranic ze svoji strany (vysvetleno vyse). Jaky rozdil by to tedy udelalo a k cemu by ti to zruseni zakazu bylo? Kam bys ted jel?

Nezbyva mi nez opravit sam sebe, dokazal jsem najit jeden stat nasi velikosti, kde by zruseni zakazu vycestovat rozdil udelalo. Madarsko ma porad jeste obcasny spoj do Amsterdamu a Londyna.

Je otazkou, zda ty spoje vydrzi letat i do budoucna, ale min. v tuhle chvili tam porad jeste jsou a to presto, ze Madarsko uzavrelo svoji hranici uz pred 12 dny. A zrovna tak je otazkou, zda by u nas byla aerolinka ochotna provozovat takove spoje, kdyz SmartWings oznamily (narozdil od Wizzairu v Madarsku) zruseni vsech letu jeste pred uplnym uzavrenim hranic, pokud se nepletu.

0 Citovat

Teď je to asi skoro jedno, zda máme nebo nemáme otevřený hranice, stejně se nedá pořádně nikam vycestovat. Já mám akorát strach z toho, že třeba za pár měsíců se situace uklidní, okolní státy hranice otevřou, ale naše vláda to neudělá a bude nás tu držet třeba fakt ty 2 roky, což by byl masakr nebo přijde s takovýma nařízeníma, že si každej rozmyslí, jestli pak někam pojede na prodloužený víkend, s představou, že pak bude sedět min. 14dní doma v karanténě.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):


Martine, tohle je zažitá představa, ale není tomu tak. Většina států EU se ani zdaleka nezapouzdřila tak jako ČR a Slovensko. Kupříkladu Rakušané ani Němci nám své hranice neuzavřeli.


Rakousko nam hranice neuzavrelo jen z duvodu, ze my jsme jim je uzavreli drive. Je to stejny jako my a polaci. Polaci uzavreli jejich hranice vuci nam, tudiz my nezavirali ty nase.
0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

Souhlas! Užijeme! Vy v pohodě dostavte a hlavně - ať je do dalšího porodu svět zase v pořádku a ty dáš tu pro chlapa nejdůležitější cestu - doprovodnou!

Taky jsem letos odpískala asi 7 cest ( Libanon, Kutaisai, Maltu potřetí, Sardinii podruhé, Petrohrad, Podgoricu, Kosovo, Oděsu...), dokonce svou vysněnou cestu cest, tu nejvíc vysněnou, narozeninovou.. Ale zdraví máme jedno a raději chvilku stop stav než měnit letiště na márnice..

Zvládneme to!!! ✈️💛

Jojo, Wir schaffen das. Říkala to jedna svazačka, ale už to neříká... :-)

0